Kids


Kids


 

A) ‘’iTALK KIDS 365’’ NEDİR?

İnsan doğduktan sonra beyin gelişimi sadece genetik faktörlerden etkilenerek sürmez, aynı zamanda da çevresel faktörler beynin fizikselyapısını tamamlama sürecinde oldukça önemlidir. Bu bağlamda beyin gelişiminin anne karnında başladığını bildiğimize göre, doğar doğmaz çocukları yabancı dile doğru ve efektif bir sistemle maruz bırakmak önemlidir. İlk nöronlar yani sinir hücreleri oluşurken dahi anne karnında dil kodlamaları gerçekleşir, bu nedenle iTALK Kids 365 Dijital Eğitim Platformu anne adayı olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren ‘’pregnancy learning’’ paketlerimizi kullanmaya başlayarak doğacak çocuğunuzun dil kodlamasında bir fark yaratacak ve doğduktan sonra da ‘’iTALK Kids 365’’ adlı platformu istediğiniz dilde kullanarak çocuğunuz 7 yaşına gelene kadar ona en az 2 dili edindirmiş olacaksınız.

 

B) iTALK KIDS 365 BİLİMSEL ARKA PLAN

Bilişsel anlamda beyin gelişimi, nöronların yani sinir hücrelerinin sayıca artmasından ziyade nöronlar arası bağlantıların yani sinopsların artması ile ortaya çıkar. Beyin gelişiminin ortalama 17 yaşına kadar devam ettiğini biliyoruz, buna göre geçen bu süre zarfında her yaşa özgü beyin egzersizleri olmakla birlikte iTALK KIDS 365’in hedef aldığı 3-6 yaş grubu zeka becerilerini de geliştirmektedir.

 

C) BÜTÜNCÜL YAKLAŞIM

iTALK KIDS 365, çocuğu 4 boyutlu olarak ele alır ve ebeveyne de bunu nasıl yapması gerektiğini öğretir. Bir anlamda sadece yabancı dil gelişimi için değil, ebeveynler için de çocuklarının her türlü eğitimine 4 boyutlu yaklaşabilmeleri için önemli bir rehber niteliğindedir. 4 boyuttan kastımız çocuğun ruh, beyin, kalp ve sağlık olarak bütüncül bir yaklaşımla ele alınmasıdır.

 

D) iTALK KIDS 365 TASARIM

İsmindeki 365, yılın her günü çocuğunuza tekrarlamanız gereken bir sistem olduğunu hatırlatır. 1 yılın sonunda çocuğunuz her gün 30 dakika sistemle beraber 30 milyon farklı kelimeye maruz kalmış olacaktır.

 

E) ONAY ve AKREDİTASYON

iTALK KIDS 365, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir kuruluş olan Seda Yekeler Language and Culture Academy tarafından uluslararası olarak akredite edilmiş YEK Metot kuramı ile geliştirilmiş ve Ruh Sağlığı Merkezi’nden ‘’Pedagojik Ürün Sertifikası’’ almış güvenilir bir uygulamadır.

 

F) PSİKOLOJİK ARKA PLAN

Çocuklarda bilişsel gelişim süreçleri, düşünce ve konuşmanın genetiği ve kavram oluşumu hakkında önemli çalışmalar yapmış olan, psikoloji biliminde başyapıt değerindeki DÜŞÜNCE ve DİL adlı eseri kazandıran felsefeci psikolog VYGOTSKY’ın Bilişsel Kuramı üzerine yapılandırılmış bir sistemdir. Bu gelişim kuramında çocukların beyin gelişimi ‘’Yakınsal Gelişim Kavramı’’ ile gelişir. Yakınsal Gelişim Alanı, çocuğun yanında herhangi bir ebeveyn desteği olmadan kendi kendine sağladığı gelişim düzeyi ile yetişkin rehberliğinde sağladığı gelişim düzeyi arasındaki farktır yani gelişmeye açık alandır.

 

G) iTALK KIDS 365’in BEYİN GELİŞİMİ İÇİN FAYDALARI

1) Biliş kavramını çok hızlı oluşturur.

2) Öğrenme, hatırlatma ve düşünme süreçlerini hızlandırır.

3) Parlak veya üstün zeka potansiyelini oluşturur.

4) 7 yaşa kadar en az 2 dil edindirir.

5) Ebeveynlere çocukları için edindirme yaklaşımlarını öğretir.